W tym odcinku dowiesz się, co to są wtyczki, skąd możesz je wziąć i czym się kierować przy wyborze. Odpowiadam na pytanie jaka jest optymalna liczba wtyczek w WordPressie.
Może Cię zainteresować
Mój rok w White Label Coders
Query Monitor to wtyczka dla WordPressa, która dostarcza kompleksowych narzędzi do analizy wydajności witryn opartych o ten CMS.
Przydatne narzędzia: Wtyczka Query Monitor
Query Monitor to wtyczka dla WordPressa, która dostarcza kompleksowych narzędzi do analizy wydajności witryn opartych o ten CMS.
Przydatne hooki: pre_get_posts – kopia
Ten hook jest niezwykle potężnym narzędziem, które pozwala nam wpływać na zapytania dotyczące postów przed ich wykonaniem. Dzięki temu mamy kontrolę nad tym, jakie posty są pobierane z bazy danych i wyświetlane na naszej stronie.
To kiedy podcast 'Niepodważalny top 10 wtyczek, które koniecznie musisz mieć’? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podzielisz się swoją ulubioną paką 'standardowych’ wtyczek? Wspomniałeś o Contact Form 7 Czego używasz np. do cachowania, SEO, optymalizacji?
U mnie nigdy takiego tematu nie będzie 🙂 Zaczynasz od określenia potrzeb, a potem dobierasz wtyczki, nigdy odwrotnie ;).
Często używam: Contact Form 7, Advanced Custom Fields, Yoast SEO, WP Super Cache, LiteSpeed Cache, Loco Translate, Regenerate Thumbnails, Smush, Better Search Replace, Duplicate Post, WP Mail SMTP
Miło zobaczyć, że profesjonaliści podchodzą praktycznie do tematu i nie mają oporów przed korzystaniem z gotowych rozwiązań.
Kiedyś człowiek myślał, że jak ktoś umie w kod, to zamyka się w pokoju, zakłada ciemne okulary, kaptur i pisze wszystko sam od zera (może tylko ja tak myślałem :p). Jak się okazuje, nie tędy droga.
Też przechodziłem przez ten etap, że wszystko chciałem robić sam :). Ważne, żebyś potrafił ocenić jakość gotowych rozwiązań i dobrać je odpowiednio do potrzeb.